Spotkania kolędowe pn-pt, 18-29.01.2021, godz. 18.30


Ograniczenia związane z pandemią nie pozwalają nam w tym roku na tradycyjną wizytę duszpasterską.

Dlatego mieszkańcy poszczególnych ulic – według planu zamieszczonego m. in. na zaproszeniach – biorą udział w spotkaniach kolędowych, które odbywają się w naszym kościele od 18 stycznia o godz. 18.30.

W centrum spotkania jest Msza święta i modlitwa w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. 

Po Mszy świętej odbywa się spotkanie parafian z duszpasterzami- księdzem proboszczem Januszem Jastrzębskim oraz księdzem wikariuszem Michałem Gabą.

Poszczególne części spotkania przeplatane są uroczystym śpiewem kolęd prowadzonym przez pana organistę oraz zaproszonych gości.

W ramach tych spotkań ksiądz Michał dokonuje obrzędu błogosławieństwa wody, którą następnie mieszkańcy poświęcą swoje domy.

Na spotkaniach ma miejsce poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa oraz medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

Dzieci obdarowywane są upominkami – książkami oraz słodyczami.

Ostatnia część spotkania to uroczyste błogosławieństwo mieszkańców.

Na koniec spotkania rodziny podchodzą do kapłanów, którzy wręczają im buteleczki z wodą święconą oraz folderki  z obrzędem poświęcenia domu i rodziny.

 

Serdecznie dziękujemy Parafianom za udział w spotkaniach kolędowych. Jest to wielkie świadectwo wiary i znak jedności wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie i dobre słowo.