Spotkanie ze świętym Mikołajem, 9 grudnia 2017


W sobotę, 9 grudnia 2017 r., o godz. 17.00 do naszej parafii przybył święty Mikołaj. W tym radosnym spotkaniu uczestniczyło blisko 180 dzieci oraz licznie zgromadzeni rodzice i bliscy naszych milusińskich.

Zanim dzieci spotkały się w kościele ze świętym Mikołajem, wzięły udział w godzinnych warsztatach w 6 grupach w salach domu katechetycznego. Zajęcia prowadzili animatorzy według autorskiego scenariusza.  Dzieci uczyły się piosenki o Mikołaju, słuchały opowiadania o życiu świętego, układały okrzyki na powitanie Mikołaja. Odbył się też konkurs na zrobienie najdłuższego łańcucha na choinkę do szopki bożonarodzeniowej. Dużą atrakcją była wizyta św. Elżbiety – patronki naszej parafii, która odwiedziła każdą grupę.  Dzieci z dużym zaangażowaniem i w radosnej atmosferze wykonywały swoje zadania.

Po poczęstunku grupy oznaczone kolorami wraz ze swoimi opiekunami udały się do kościoła na spotkanie ze świętym Mikołajem. Najpierw była krótka modlitwa, później dzieci zaśpiewały piosenkę o Mikołaju. W końcu nadszedł wyczekiwany moment. Dzieci wraz z ks. Proboszczem głośno wołały, by przybył oczekiwany gość. Mikołaj pojawiając się wraz z aniołkami wzbudził ogromne emocje. Powitał on dzieci i wyraził radość z obecności dzieci oraz ich zaangażowania. Dzieci przekazały Mikołajowi łańcuchy na choinkę, zaśpiewały świętemu piosenkę i zaprezentowały przygotowane okrzyki. Następnie kolejne grupy podchodziły do św. Mikołaja, gdzie aniołki i św. Elżbieta wręczały upominki. W paczkach znalazł się kubek przygotowany specjalnie na tę okazję oraz słodycze i oczywiście kolejna Aureolka – ze św. Mikołajem. Spotkanie zakończyło się sesją zdjęciową  z Mikołajem.

Również rodzice zostali zaproszeni na kawę, herbatę i ciastko w oczekiwaniu na przybycie świętego Mikołaja.