Koncert „Modlitwa o pokój” – niedziela 3.03.19, 15.00


W  niedzielę, 3 marca 2019 r. o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się koncert „Modlitwa o pokój” – ważne przesłanie, którego autorem jest wrocławski bard Wojciech Rohatyn Popkiewicz. Wykonawcą koncertu będzie Grupa 44, która debiutowała w 2014 roku koncertem z okazji 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego podczas festiwalu Polonia Cantans w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku. Grupa 44 nagrała płytę pod patronatem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w tym koncercie.

Tak bardzo  potrzeba modlitwy, ale przede wszystkim tej  o pokój. Na całym świecie tlą się zarzewia większych i mniejszych konfliktów. Trwają wojny i giną tysiące ludzi. Na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce, przede wszystkim,  chrześcijanie. Nie ma  bardziej prześladowanej religii niż wyznawcy Chrystusa. Co pięć minut na świecie ginie jeden z nich.

Wrocławska Grupa 44 nagrała płytę  niezwykłą, bowiem wszystkie utwory na tej płycie przesiąknięte są  duchowością. Teksty utworów muzycznych mówią o  naszej trudnej rzeczywistości, tej dawnej  i  obecnej. Wspólnie z artystami podróżujemy  po miejscach ludobójstw. Najczęściej powodem mordów była nienawiść etniczna i religijna. Niestety to nie tylko nienawiść wyznawców Allacha, ale także innych chrześcijan, którzy w imię chorych ideologii, unicestwiali całe narody. Jednak równocześnie artyści ukazują  piękno i wartości życia. 

Płyta „ Modlitwa o pokój ”to  ważne przesłanie, którego autorem jest wrocławski bard- Wojciech Rohatyn Popkiewicz. Na płycie słyszymy świetne głosy żeńskie : Urszuli Milewskiej –studentki wokalistyki Akademii  Muzycznej we Wrocławiu oraz Ormianki  Inny Kamaryan –absolwentki Konserwatorium w Taszkencie, która od kilku już lat swoje losy związała z Wrocławiem. Instrumentaliści to: Sławomira Krysa –pianista, student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu oraz Władysław Kwaśnicki, który zagra m.innymi na oryginalnym instrumencie ormiańskim – duduku. Tytułowy  utwór zaaranżował   Jacek Telus – który także dokonał masteringu pozostałych ballad i piosenek.  Płyta ta ukazała się pod patronatem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Wrocławskiej Fundacji Vide et Crede.