Podsumowanie projektu EFFATHA. Otwórz się! – 16.06.2019


W niedzielę, 16 czerwca 2019 r. po Mszy św. dla dzieci o 11.15 odbyło się spotkanie dla Dzieci i Rodziców podsumowujące Parafialny Projekt Duszpasterski EFFATHA. Otwórz się! Niedzielne Eucharystie dla Dzieci. Dzieci przyniosły Albumy Kolekcjonerskie. W nagrodę za udział otrzymały  dyplomy, długopisy z grawerem oraz słodycze.

Ksiądz Proboszcz wręczył Rodzicom list z podziękowaniem za udział i zaangażowanie. Tam też zawarte są informacje o dalszym przebiegu konkursu.

Treść listu zamieszczamy poniżej.

Drodzy Rodzice,

Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie się w realizację Parafialnego Projektu Duszpasterskiego „EFFATHA. Otwórz się! Niedzielne Eucharystie dla Dzieci 2018/2019”.

Nasz program został dedykowany przede wszystkim dzieciom, ale również rodzinom naszej parafii. W opinii wielu osób był on trafną inicjatywą duszpasterską i przyniósł owoce pogłębionego przeżywania niedzielnej Mszy świętej.

Już w dniu inauguracji naszego projektu, w drugą niedzielę września 2018 roku, wielu rodziców okazało akceptację i poparcie dla naszych propozycji duszpasterskich. Świadczyło o tym choćby duże zainteresowanie Albumem Kolekcjonerskim, który został opracowany na potrzeby projektu. Cieszy też fakt, że rodzice pomagali dzieciom w gromadzeniu naklejek z ilustracjami do niedzielnych Ewangelii. Rodzice wspierali też swoje dzieci w systematycznym uzupełnianiu Albumu, co było okazją do rodzinnego zgłębiania niedzielnego Słowa Bożego. I za to zaangażowanie  dzisiaj Wam bardzo dziękuję.

Aktualnie dzieci swoje Albumy Kolekcjonerskie przynoszą do kościoła i zostawiają w parafii. Albumy te wezmą udział w specjalnym konkursie, którego wynik zostanie ogłoszony po wakacjach. Z doświadczenia wiem, że wszystkie Albumy będą zasługiwały na nagrody. Najważniejszą częścią nagrody za udział dzieci w Projekcie EFFATHA będzie niecodzienna wycieczka autokarowa w sobotę 21 września 2019 roku. Do udziału w tej wycieczce serdecznie zapraszam również Was, Drodzy Rodzice i całe Wasze rodziny. To będzie nasze wspólne, pełne miłych wrażeń, podsumowanie Parafialnego Projektu EFFATHA. Tego nie można przeoczyć.

Na czas zasłużonych wakacji Wam i Waszym rodzinom życzę dobrego odpoczynku. Pamiętajcie, proszę, o niedzielnej Mszy świętej. Pozdrawiam Was serdecznie.

Ks. Janusz Jastrzębski