Komunikat dotyczący I Komunii świętej 2020


Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

 1. Odwołanie terminów. W związku z zaistniałą sytuacją ustalone wcześniej na 10 i 17 maja 2020 r. terminy uroczystości I Komunii świętej w parafii św. Elżbiety musimy uznać za nieaktualne.
  Jakiekolwiek
  działania związane z ustaleniem nowych terminów będziemy mogli podejmować dopiero po powrocie dzieci do szkoły. Na tę chwilę nie potrafimy określić, kiedy to będzie.
 2. Kontynuacja przygotowania. Przygotowanie do I Komunii świętej w tym trudnym czasie będziemy kontynuować przez internet.
  A. Parafialna strona internetowa. Tutaj będą umieszczane materiały, o których będę informował wysyłając sms.
  B. Transmisje z kościoła na żywo. Na naszej stronie internetowej prowadzone są transmisje Mszy świętych i nabożeństw z naszego kościoła.
 3. Bardzo proszę, aby dzieci uczestniczyły w transmisji Drogi Krzyżowej w piątek, 3 kwietnia 2020 z naszego kościoła o godz. 17.00 na stronie www.elzbieta.org.
  Proszę, aby dzieci na to nabożeństwo przygotowały swoją nową książeczkę pierwszokomunijną i zaznaczyły w niej wstążką stronę 159.
  Dzieci, które będą uczestniczyć w transmisji wpisują w Pamiętniku w tabelce w miejscu potwierdzenia obecności słowo „transmisja”.
 4. Serdecznie zapraszam również Waszą Rodzinę do skorzystania z transmisji niedzielnej Mszy świętej z naszego kościoła o godz. 11.15. Zachęcam dzieci, aby na tę Mszę świętą przygotowały choćby skromne palmy. Pozostając w domach będziemy wspólnie świętować Niedzielę Palmową. Dzieci, które będą uczestniczyć w transmisji wpisują w Pamiętniku w tabelce w miejscu potwierdzenia obecności słowo „transmisja”.

Pozdrawiam Was serdecznie. Proszę dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Ks. Janusz Jastrzębski, probooszcz