Odpust parafialny, 17 listopada 2015


ODPUST 17.11.2015

We wtorek, 17 listopada 2015 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci św. Elżbiety. Uroczystą Eucharystię koncelebrowali kapłani z dekanatu oraz księża związani z parafią. Kazanie odpustowe wygłosił Ks. Aleksander Radecki, wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów.

Tegoroczny odpust był dniem pamięci o ludziach ubogich. Parafianie idąc na Mszę św. przynieśli do kościoła symboliczny bochenek chleba, aby ofiarować go ubogim. W czasie procesji z darami chleby zostały w specjalnych koszach przyniesione do ołtarza.

Po Mszy św. wierni otrzymali pamiątkowy, odpustowy proporczyk, na którym widnieje wizerunek św. Elżbiety.

W dzień odpustu parafialnego o godz. 12.00 sprawowana była Msza św. odpustowa dla chorych i niepełnosprawnych z sakramentem namaszczenia chorych. Mszy św. przewodniczył Ks. Tomasz Olszewski – kapelan Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, a kazanie wygłosił ks. Aleksander Radecki.

Po Mszy św. wierni otrzymali pamiątkowy, odpustowy proporczyk, na którym widnieje wizerunek św. Elżbiety.

PRZYGOTOWANIE 15.11.2015

W ramach przygotowania do odpustu, w niedzielę, 15 listopada w naszej parafii gościliśmy Ks. Aleksandra Radeckiego, który głosił nam Słowo Boże, a o godz. 16.00 w sali na plebanii odbyła się konferencja pt. „Święta Elżbieta wczoraj, dziś i jutro czyli miłosierdzie na co dzień”.  Konferencję poprowadziła Siostra Maria Czepiel (Elżbietanka) wraz z trzema nowicjuszkami. Warto zaznaczyć, że jedna z sióstr nowicjuszek przebrana była za św. Elżbietę, a dwie pozostałe za jej przyjaciółki.

Konferencja odbyła się przy kawie i specjalnie upieczonych na ten dzień różanych rogalikach. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na wydrukowanych folderach przepis na te rewelacyjne rogaliki.

Na spotkanie zostali zaproszeni dorośli i dzieci. Nasi młodzi parafianie mieli oddzielne spotkanie w Oratorium. Tam Siostry Benedykta i Adriana poprowadziły warsztaty. Dzieci poznały historię św. Elżbiety, a także wzięły udział w różnych konkursach poświęconych naszej Świętej Patronce. Dla każdego dziecka był przygotowany poczęstunek oraz specjalny medal.

DZIĘKCZYNIENIE 21.11.2015

W ramach dziękczynienia po odpuście grupa parafian wraz z Ks. Proboszczem Januszem Jastrzębskim i Ks. wikariuszem Łukaszem Saczyńskim udała się do Barda do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary. W pielgrzymce uczestniczyło 48 osób. Wśród tych osób byli, także przedstawiciele wspólnoty ministranckiej naszej parafii. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Eucharystii, zwiedzili muzeum Ojców Redemptorystów, zobaczyli piękną ruchomą szopkę, spacerowali szlakiem kapliczek różańcowych, a na koniec odbyła się uroczysta agapa.