Boże Narodzenie 2016


W najbliższą niedzielę przypada 25 dzień grudnia czyli uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy wieczerzą wigilijną w sobotni wieczór. To niecodzienne spotkanie przy stole rodzinnym jest dla nas wydarzeniem religijnym. W gronie najbliższych, w rodzinie, która jest kościołem domowym, przyjmujemy radosną nowinę o przyjściu Boga na świat.
Niech w ten wieczór wigilijny nasze rodziny na nowo połączy Boża Miłość, która przychodzi na świat w ludzkim ciele.
Zachowajmy dobre zwyczaje wigilijne. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie opłatka. W naszym rodzinnym spotkaniu niech nie zabraknie modlitwy, czytania Pisma świętego i śpiewania kolęd.
W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. O północy nasza wspólnota parafialna spotka się w świątyni na sprawowaniu Pasterki. Ta Msza święta ma niepowtarzalny, wyjątkowo uroczysty charakter. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w naszej parafialnej Pasterce, czyli Mszy św. o północy.
W ciągu dnia w uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
W drugi dzień świąt, św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny.
dsc_0755-kopia-2-kopia
Szopka w kościele parafialnym – Boże Narodzenie 2016