Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa, propozycja modlitewna na Wielki Post


Zapraszamy Parafian do nowej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. Jest to Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa (AMDK).

Przygotowany został Przewodnik po XIV stacjach Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej . Można go nabyć w Katedrze Wrocławskiej. Można pobrać też aplikację. Więcej informacji na stronie AMDK – link poniżej.

DSC_0860

Pomysł tego nabożeństwa wzorowany jest na Drodze Jerozolimskiej, kościołach stacyjnych w Rzymie oraz praktykowanej już od kilku lat w Polsce Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Projekt zakłada nawiedzanie przez wiernych 14 kościołów we Wrocławiu, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia jednej (kolejnej) stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza Katedra Wrocławska.

W naszym kościele parafialnym znajduje się VII stacja AMDK.

DSC_0859

Pielgrzymi mogą nawiedzać wskazane kościoły w małych grupach lub indywidualnie w wybranych przez siebie dniach Wielkiego Postu, czyli od Środy Popielcowej (1 marca 2017 r.) do Wielkiej Soboty (15 kwietnia 2017 r.). Liczba odwiedzanych w danym dniu kościołów i rozważanych w nich stacji Drogi Krzyżowej zależy wyłącznie od możliwości czasowych i fizycznych każdego uczestnika Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej (AMDK).

Strona www Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej

 

Wskazówki praktyczne dla Pielgrzymów

Po wejściu do świątyni pielgrzymi podejmują indywidualnie modlitwy adoracyjne, korzystając z przewodnika lub kształtując je według własnego uznania. Czas modlitwy jest nieograniczony. Zalecana jest adoracja Pana Jezusa, zwłaszcza w tych kościołach, gdzie wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Jeśli będzie to możliwe, rozważanie stacji Drogi Krzyżowej można przeprowadzić przed jej wyobrażeniem w danej świątyni; ułatwi to zdjęcie każdej ze stacji umieszczone w przewodniku.

W przedsionkach kościołów umieszone są tablice informacyjne z kodami QR dla posiadaczy odpowiednich telefonów komórkowych, umożliwiając dostęp do modlitw przewidzianych w danym miejscu.

Po każdej rozważonej stacji zalecamy dodanie jej do „ulubionych (favorites) – gwiazdka”, aby móc mieć do niej dostęp i podgląd postępu przebytej drogi.

Dostępna jest także pieczątka, którą w odpowiednim miejscu przewodnika można potwierdzić nawiedzenie każdej świątyni.

 

 

 

 

Będziemy wdzięczni Pielgrzymom za wszelkie propozycje, uwagi i świadectwa, związane z przeżywaniem AMDK. Można je pozostawiać w każdej z nawiedzanych świątyń lub przesłać droga internetową na adres: aradecki@pwt.wroc.pl

Podjęcie modlitw na szlaku AMDK nie wiąże się z żadnymi opłatami. W przedsionku Katedry można jednak złożyć ofiarę dla pokrycia kosztów organizacyjnych (druk przewodnika, tablic informacyjnych, opracowanie wersji elektronicznej, pieczątki itp.). Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

Za zgodą Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej

L.dz. 10/217

Wrocław, 25.01.2017 r