Modlitwa ze św. Janem Pawłem II, zorganizowana przez LSO, 13.10.2017


Fot. S. Wojtaszek (LSO)

W dniu dzisiejszym (16 października) obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 39 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tą rocznicą w naszym kościele w piątek, 13 października 2017 r., o godz. 19.30 odbyło się specjalne nabożeństwo – „MODLITWA ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II”.
Organizatorami nabożeństwa była Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii wraz ze swoim opiekunem ks. Łukaszem Saczyńskim.
W nabożeństwie uczestniczyło wielu parafian. Nie zabrakło też młodzieży, także tej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Papież wielokrotnie podkreślał, że młodzież jest nadzieją Kościoła i świata. Młodzież naszej parafii nie zawiodła św. Jana Pawła II i przybyła na nabożeństwo wraz ze swoimi rodzicami.
Wieczornej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego Papieża, które zostały przekazane naszej parafii osobiście przez Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego (sekretarz dwóch Papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI), dnia 23 kwietnia 2017 roku.
W czasie nabożeństwa za wstawiennictwem Jana Pawła II prosiliśmy Pana Boga o potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich, a także polecaliśmy wszystkie sprawy bliskie naszemu sercu, szczególnie młodzież i rodziny naszej parafii.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.