Biblioteka Parafialna


Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 16.00 – 18.00

lipiec i sierpień: wtorek i piątek: 16.00 – 18.00

Historia:

Otwarcia biblioteki parafialnej dokonał ks. Franciszek Głód wraz z grupą parafian 9 III 1977 r.
Pierwsze książki pochodziły z prywatnego zbioru ks. Romana Karapczyńskiego. Następnie posypały się dary od naszych parafian oraz zakupy z funduszu parafialnego. Przez ten czas biblioteka bardzo się wzbogaciła o nowe pomieszczenia i książki.
Dziś nasz księgozbiór liczy około osiemnastu tysięcy pozycji i ponad trzy tysiące zewidencjonowanych czytelników. W celu ewidencji książek zostały założone trzy katalogi: autorski, tytułowy i działowy. W naszej bibliotece i czytelni obowiązuje regulamin.
Korzystanie z biblioteki i czytelni jest bezpłatne.
Obecnie w bibliotece pracuje trzynaście osób: p. Bożena, p. Grażyna, p. Elżbieta, p. Krystyna, p. Leokadia, p. Lidia, p. Maria, p. Maryla, p. Mirosława, p. Mirosława, p. Roma, p. Wanda, p. Wojciech. Pełnią dyżury od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 18.00, w okresie wakacyjnym dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 18.00.
Zespół biblioteczny pracuje bezinteresownie. Ze względu na stan zdrowia musiała zrezygnować z pracy w Bibliotece p. Ola Marciniak, wieloletnia kierowniczka biblioteki, nazwana przez nas “matką biblioteki”. Przepracowała w niej 20 lat.

Serdecznie zapraszamy naszych parafian, w szczególności młodzież i dzieci, do korzystania z naszej wypożyczalni i czytelni.

Mariola Gajewska