AUREOLKI – nagrody dla uczestników, podsumowanie


W niedzielę, 24 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie parafialnego projektu duszpasterskiego „AUREOLKI. Niedziele ze świętymi z naszego kościoła”.

Podczas Mszy św. dla dzieci  Ksiądz Proboszcz mówił o idei i realizacji projektu.

Po Eucharystii dzieci, które przez cały rok uczestniczyły w projekcie:

  • przychodziły na dziecięce Msze św. i poznawały świętych, których wizerunki są w naszym kościele
  • kolekcjonowały karty – AURELKI – z tymi świętymi oraz fragmentem niedzielnej Ewangelii,
  • złożyły segregator w celu zliczenia punktów

wzięły udział w spotkaniu w domu katechetycznym.

W bardzo radosnej atmosferze Proboszcz Ksiądz Janusz Jastrzębski wręczył uczestnikom dyplomy i nagrody. Wyraził on też swoją ogromną radość z aktywności dzieci oraz podziękował rodzicom za zaangażowanie i wspieranie dzieci w realizacji zadania.  

Ksiądz Proboszcz wyraził swoją wdzięczność osobom zaangażowanym w projekt, pani Ewie Kłak – osobie związanej z powstaniem i odpowiedzialnej za realizację projektu, autorowi AUREOLEK, a także paniom ze wspólnoty Getsemani, które we wszystkie niedziele wręczały dzieciom AUREOLKI – pani Marcie Kostrzewie, pani Annie Kaczor oraz pani Agacie Kochanowicz.

W projekcie brało udział ok. 150 dzieci. Do finału dotarło ponad 40 dzieci. Wszystkie otrzymały dyplomy, słodycze i nagrody niespodzianki – zaproszenia na „Specjalną Wycieczkę dla Kolekcjonerów AUREOLEK”. Uczestnicy zostali też obdarowani plecakami z nadrukiem: logo projektu oraz hasło „ŚWIĘTOŚĆ. Tego uczę się od najlepszych”. Prawie 30 dzieci, które zdobyły 90-100% punktów otrzymało owieczki – maskotki, w nawiązaniu do owieczek z kart – AUREOLEK.

 Więcej o projekcie AUREOLKI