LSO – peregryncja obrazu Jezusa Miłosiernego


PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO W RODZINACH CZŁONKÓW LSO

Od niedzieli, 16.10.2016 r. w Liturgicznej Służbie Ołtarza rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Każda Rodzina ministrancka będzie mogła przyjąć obraz Pana Jezusa i włączyć się w modlitwę w intencji naszej wspólnoty.

W każdej rodzinie obraz będzie 24 godziny. Będzie to szczególny czas na modlitwę rodziny i powierzenie wszystkich Bożemu Miłosierdziu. Każda rodzina otrzyma też Dzienniczek Siostry Faustyny.

lso-pergrynacja-2

Obraz Pana Jezusa został zakupiony 9.04.2016 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach podczas Pielgrzymki Archidiecezji Wrocławskiej przez Ks. Łukasza i wiceprezesa LSO Aleksandra Glapiaka. Fundusze na zakup obrazu zostały ofiarowane przez prywatnego darczyńcę, któremu na sercu leży rozszerzanie kultu Miłosierdzia Bożego.

lso-pergrynacja-4

Wizerunek Pana Jezusa został uroczyście poświęcony dnia 21.04.2016 przez J.E. Ks. Abp Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego w czasie wizytacji kanonicznej w naszej parafii.

lso-pergrynacja-1

Po zakończonej peregrynacji obraz zostanie umieszczony w salce ministranckiej. Obraz będzie wystawiany w kościele podczas najważniejszych uroczystości ministranckich.