Odpust parafialny – 17 listopada 2016 r.


W czwartek, 17 listopada 2016 r., uroczyście obchodziliśmy nasze parafialne święto. W Mszach św. odpustowych wzięło udział ok. 800 osób. O godz. 12.00 odprawiona została Eucharystia dla chorych, o 17.00 dla dzieci, a o 18.30 odbyły się uroczystości centralne z udziałem Księży z dekanatu.

Szczególnym gościem, który świadczył w ten dzień posługę w naszej parafii, sprawował Msze św. i głosił kazania odpustowe był Ksiądz dr Waldemar Kocenda, wieloletni ojciec duchowny w seminarium wrocławskim oraz we Lwowie, a obecnie proboszcz parafii Narodzenia NMP w Miękini.

Wierni tradycyjnie, naśladując św. Elżbietę w czynieniu dobra, przynieśli symboliczne bochenki chleba, które trafiły do kuchni charytatywnej prowadzonej przez parafię.

Po Mszy św. wszyscy otrzymali upominki – okolicznościowe kartki pocztowe z wizerunkiem św. Elżbiety oraz długopisy z wygrawerowaną datą odpustu. Na dołączonej ulotce znalazła się zachęta, by kartkę wysłać osobie samotnej, chorej ze słowem wsparcia, pocieszenia, jako znak pamięci.

Po Mszy św. o godz. 12.00 miało miejsce niecodzienne wydarzenie – otwarcie wystawy „Bogactwo w ubóstwie. Święte Kobiety Polski i Węgier” z udziałem Konsul Generalnej Węgier. Relacja z tego wydarzenia:

Relacja ze Mszy św. odpustowej dla chorych oraz z otwarcia wystawy  „Bogactwo w ubóstwie. Święte Kobiety Polski i Węgier” – zobacz.


Poniżej zdjęcia z uroczystości przygotowane przez ks. Łukasza Saczyńskiego.