Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II, 9-10 czerwca 2017


   

Z okazji XX rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego (1997) oraz wizyty św. Jana Pawła II na Dolnym Śląsku, trwa  peregrynacja  relikwii św. Jana Pawła II w Archidiecezji Wrocławskiej. Relikwie papieskie to: relikwiarz z krwią, krzyż papieski, stuła, piuska i biała sutanna. Każda z parafii przygotowuje specjalne nabożeństwa dziękczynne za pielgrzymki papieża i dar pontyfikatu Jana Pawła II. Peregrynację relikwii przygotowało Katolickie Radio Rodzina wraz Centrum Jana Pawła II z Krakowa.

    W naszym kościele od Niedzieli Bożego Miłosierdzia są już na stałe relikwie Świętego Papieża, przy których modlimy się na co dzień. Chcemy jednak, tak jak inne parafie, wziąć udział w niecodziennej peregrynacji.

    W naszej parafii peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II rozpocznie się w piątek, 9 czerwca o godz. 18.00. Zakończy się następnego dnia w godzinach południowych.

PROGRAM:

W piątek, 9 czerwca:

–     modlitwa przy relikwiach rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00,

–     o godz. 18.30 – Msza św. z modlitwą dziękczynną za dar 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbył się we Wrocławiu z udziałem Jana Pawła II,

–     po Mszy św. będzie nabożeństwo różańcowe – różaniec z Janem Pawłem II,

–     później będzie czas na indywidualną modlitwę Parafian,

–     o godz. 21.00 będzie Apel Maryjny z Janem Pawłem II.

 

W sobotę, 10 czerwca:

–     rano Msza św., jak zwykle, o godz. 6.30 i 7.30,

–     później czas na indywidualną modlitwę przy relikwiach,

–     o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji osób chorych z modlitwą o wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy Parafian do licznego udziału we wspólnej i indywidualnej modlitwie przy relikwiach św. Jana Pawła II.