Boże Ciało, 15 czerwca 2017 – przygotowanie i program


W tym tygodniu – w czwartek po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej przypada bardzo ważna dla nas Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, ale z następującą zmianą:

– nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i o godz. 18.30,

– będzie natomiast Msza św. o godz. 16.00.

  • Wyjątkowym wydarzeniem tego dnia będzie procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.
  • Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie czterech ołtarzy:

– przy ul. Żelaznej i przy ul. Szczęśliwej – Neokatechumenat,

– przy ul. Lwowskiej – wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym,

– przy ul. Pereca – Akcję Katolicką i wspólnotę Żywego Różańca.

  • Zachęcamy Parafian i bardzo prosimy o udekorowanie okien swoich mieszkań emblematami i symbolami religijnymi. Dekorację w oknach można wykonać samodzielnie przy użyciu posiadanych w domu obrazów, figurek, plakatów, chorągiewek. W naszym kiosku parafialnym można nabyć emblematy eucharystyczne do zawieszenia w oknach.
  • Szczególnie prosimy o liczną obecność dzieci.

– Dzieci, zwłaszcza przedszkolne, prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji. W środę o godz. 17.30 będzie dla tych dzieci nauka i próba sypania kwiatków. Parafian prosimy o zbieranie i przynoszenie do zakrystii płatków kwiatków, które później dzieci będą sypały na drodze procesji.

– Dzieci pierwszokomunijne bardzo prosimy, aby na procesję Bożego Ciała przyszły w strojach pierwszokomunijnych. Będą one z dzwonkami i chorągiewkami szły przed Najświętszym Sakramentem.

  • Do udziału w procesji Bożego Ciała zapraszamy również młodzież naszej parafii, zwłaszcza tę, która w ostatni wtorek przyjęła sakrament bierzmowania.
  • Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne. Zapraszamy wszystkich Parafian. Niech to niecodzienne wydarzenie – procesja Bożego Ciała będzie czytelnym znakiem naszej wiary.

W ramach przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała odbyły się katechezy parafialne dla dzieci. Poniżej fotorelacja.