Ogłoszenia


12. Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019 roku

 1. Do najbliższego czwartku włącznie, w ramach obchodów oktawy Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 połączone jest z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Do udziału w tym nabożeństwie zachęcamy wszystkich Parafian. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
 2. Poniedziałkowe nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
 4. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne Apostolatu Zbawczego Cierpienia.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • o godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu,
 • o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.
 1. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 • Zachęcamy do licznego udziału w Mszy świętej o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.30.
 • Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła jest Dniem Papieskim. Dlatego też zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.
 • Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele Stolicy Apostolskiej.
 1. W przyszłą niedzielę będzie już obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw. Do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
 2. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą miesiąca. O godz. 16.00 będzie Msza św. da sybiraków, którą odprawi ks. prałat Franciszek Głód.
 3. Ksiądz prałat Franciszek Głód obchodzi w tym czasie dwa jubileusze. W ostatni wtorek 18 czerwca – 80. rocznicę urodzin. Natomiast w najbliższy piątek 28 czerwca – 55. rocznicę święceń kapłańskich. Z tych okazji w przyszłą niedzielę modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla dostojnego jubilata księdza prałata Franciszka Głoda. Okazją do spotkania z jubilatem i złożenia życzeń będzie Msza św. o godz. 16.00.
 4. W ostatnim czasie, w piątek 21 czerwca, jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził ks. profesor Tomasz Hergesel. Dziękujemy Panu Bogu za jego posługę wśród nas i życzymy dalszej Bożej opieki. Mszę św. w intencji księdza profesora odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.
 5. W naszym kiosku przed kościołem można nabyć Nowe Życie, Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Są też czasopisma dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
 6. W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj przedstawiciele wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne, potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
 7. Ksiądz profesor Tomasz Hergesel, który od lat zmaga się z niepełnosprawnością, w pomieszczeniach naszej parafii rzeźbi figury do sceny ukrzyżowania. Ponieważ nie we wszystkim może sobie sam poradzić, prosi pasjonatów i hobbystów rzeźbiarstwa o pomoc. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do księdza proboszcza.