Ogłoszenia


5 Niedziela Zwykła
10 lutego 2019 roku

 1. Dzisiaj świętujemy 5 Niedzielę Zwykłą.
 2. Jutro, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy Parafian do udziału w naszych parafialnych obchodach Światowego Dnia Chorego.
 • Na godz. 12.00 (jutro – w poniedziałek) zapraszamy wszystkich chorych z naszej parafii. W ich intencji będzie odprawiona Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chorych.
 • Na godz. 18.30 zapraszamy tych wszystkich parafian, którzy na co dzień opiekują się chorymi – zwłaszcza rodziny i pracowników służby zdrowia.
 1. W czwartek przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, bpa, Patronów Europy.
 2. W najbliższy piątek, 15 lutego, o godz. 19.30 rozpocznie się kolejny cykl katechez przedślubnych.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.15 będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z SP nr 68 i 97 oraz Dialogu Kultur.
 4. Zachęcamy Parafian do lektury prasy katolickiej. Można ją nabyć w naszym kiosku na placu przed kościołem.
 5. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne do końca czerwca.
 6. Jak odróżniać Boże natchnienia od naturalnych impulsów, a zwłaszcza od pokus i pułapek złego ducha, który zawsze chce wprowadzić człowieka w błąd? Jak podejmować decyzje zgodne z Wolą Bożą czyli jak naśladować Jezusa i być coraz bliżej Boga? Poszukiwania odpowiedzi na te pytania, w ramach cyklu 5 Dni Skupienia o Rozeznawaniu Duchowym, będą prowadzone jeden raz w miesiącu, w sobotę w sali na plebanii.
 • Szczegóły na stronie parafialnej, na plakatach i ulotkach przy wejściach do kościoła.
 • Konferencję w lutym nt. „Pocieszenie i strapienie duchowe” wygłosi o. Maciej Konenc, jezuita. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza ludzi młodych.
 1. Przed błogosławieństwem słowo zachęty do udziału w katechezach ewangelizacyjnych skierują do nas przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych.
 2. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.