Ogłoszenia


10 grudnia 2017 – 2. Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj świętujemy 2. niedzielę Adwentu.
 2. Przez cały Adwent odprawiane są Msze św. roratnie;
 • od poniedziałku do piątku – o godz. 18.30,
 • w sobotę – o godz. 6.30.
 • Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci zachęcamy do udziału w Mszy św. roratniej.
 1. W tym tygodniu przypada;
 • W środę – wspomnienie św. Łucji,
 • w czwartek – św. Jana od Krzyża,
 1. W poniedziałek o godz. 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek i czwartek o godz. 16.30 odbywają się próby chóru.
 3. Od poniedziałku do piątku o godz. 5.40 wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na jutrznię – poranną modlitwę Liturgii Godzin.
 4. Kolejna katecheza w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas VII odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godz. 17.00.
 5. Zachęcamy do odwiedzenia po Mszy św. parafialnego kiosku na placu kościelnym.
 • Można tam nabyć opłatki wigilijne.
 • W ramach tej ogólnopolskiej akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom są też rozprowadzane świece na stół wigilijny.
 • Nasi ministranci przygotowali dla Parafian sianko na stół wigilijny. Jest ono symbolem prostoty i skromności miejsca narodzenia Pana Jezusa. Do sianka ministranci dołączają specjalną kartkę z życzeniami, opisem przebiegu wieczerzy wigilijnej, z fragmentem Pisma Świętego. i odpowiednią modlitwą. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na działalność wspólnoty ministranckiej.
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się koncert patriotyczno – religijny w wykonaniu wrocławskich artystów z „Grupy 44”. Zachęcamy Parafian do udziału w tym koncercie i gorąco zapraszamy. Dzisiaj, godz. 15.00 w naszym kościele.
 2. W następną niedzielę, 17 grudnia po Mszy św. o 11.15 odbędzie się kolejna katecheza w ramach przygotowania do I Komunii św. Zapraszamy dzieci i rodziców. W styczniu katechez nie będzie ze względu na ferie zimowe. Plan na cały rok znajduje się w zakładce Sakramenty.
 3. W następną niedzielę, 17 grudnia dzieci przynoszą do kościoła podpisane segregatory z Aureolkami. Będą one uroczyście przyniesione na ołtarz w procesji z darami. Następnie zostaną zliczone punkty i zostanie podsumowany pierwszy etap konkursu. Zakończy się on wręczeniem nagród. Segregatory będą do odbioru w styczniu. Szczegóły co do daty i miejsca zostaną ogłoszone, będą też na stronie www.