Ogłoszenia


12 sierpnia 2018 – 19 Niedziela Zwykła

 1. W najbliższą środę 15 sierpnia przeżywamy ważną uroczystość – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
 • W tym dniu, podobnie jak w każdą niedzielę, obowiązuje nas uczestniczenie we Mszy św. W naszym kościele Msze św. w środę będą odprawiane według porządku niedzielnego. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy.
 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znana jest też pod nazwą Matki Bożej Zielnej. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła wiązanki zbóż, ziół i kwiatów, które są uroczyście poświęcane na zakończenie Mszy św. Zachęcamy do podtrzymania tego pięknego zwyczaju. Podziękujmy w ten sposób Matce Bożej Wniebowziętej za pomoc w pracy na roli, za płody ziemi oraz za opiekę nad ludźmi.
 • 15 sierpnia to również rocznica Bitwy Warszawskiej, znanej nam pod nazwą Cudu nad Wisłą. W środę przypada 98. rocznica tego jakże ważnego dla Polski i dla Europy wydarzenia. Będzie to więc dzień uroczystości patriotycznych i modlitwy za Ojczyznę.
 1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd o godz. 7.30 sprzed kościoła.
 2. Oprócz uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
 • we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,
 • w piątek – św. Jacka, prezbitera.
 1. W ostatni piątek zakończyła się 38. Wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy tym parafianom, którzy duchowo łączyli się z pielgrzymami poprzez codzienny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 2. Prasa Katolicka – Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie i inne czasopisma – jest do nabycia w naszym kiosku przed kościołem.
 3. Zaproszenie do udziału w Pierwszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce Członków Żywego Różańca do Henrykowa.
 4. W odpowiedzi na zaproszenie do udziału w Pierwszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce Członków Żywego Różańca organizujemy wspólny wyjazd do Henrykowa z naszej parafii. Osoby zainteresowane tym wyjazdem i udziałem w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 5. Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.