Ogłoszenia


25. Niedziela Zwykła

24 września 2023

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września;
 • o godz. 16.00 będzie Msza Święta dla Sybiraków.
 1. Dzisiaj też będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 68 – w kościele o godz. 15.00.
 2. W tym tygodniu przypada ostatni czwartek miesiąca. W tym dniu w naszej parafii odbywa się spotkanie Parafialnego Koła Radia Maryja;
 • o godz. 17.45 – modlitwa różańcowa,
 • o godz. 18.30 – Msza Święta w intencjach Ojczyzny, Kościoła i Radia Maryja,
 • po Mszy Świętej – spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 1. W najbliższym czasie w naszej wspólnocie parafialnej podejmujemy modlitwę w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, który był prawdziwym świadkiem wiary katolickiej i wielkiego umiłowania Ojczyzny. Ten kapłan ze zgromadzenia księży jezuitów oddał życie jako męczennik za wiarę i Ojczyznę w trudnym czasie wojem w połowie siedemnastego wieku.
 • W tym tygodniu we wtorek 26 września rozpoczynamy Nowennę do św. Andrzeja Boboli. Przez dziewięć kolejnych dni będziemy się spotykali w kościele o godz. 18.00 na wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny.
 • Natomiast w sobotę 14 października udamy się na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Zapisy w kancelarii.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych wydarzeniach, zwłaszcza w Nowennie do św. Andrzeja Boboli – od wtorku o godz. 18.00.
 1. W pomieszczeniach parafialnych, w których do końca lipca mieścił się dom sióstr felicjanek, obecnie przygotowujemy pokoje z łazienkami dla studentów. Przewidujemy tam zakwaterowanie od 1 października dziewięciu osób w pokojach jedno i dwuosobowych z dostępem do wspólnej kuchni. Zainteresowanych prosimy o kontakt z parafią.
 2. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą października;
 • ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
 1. Prasa katolicka jest dostępna w kiosku przed kościołem.
 2. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.