Ogłoszenia


2017-08-13 – 19. Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj świętujemy 19. Niedzielę Zwykłą.
 2. We wtorek, 15 sierpnia przeżywamy ważną uroczystość – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
 • W tym dniu, podobnie jak w każdą niedzielę, obowiązuje nas uczestniczenie we Mszy św. W naszym kościele Msze św. we wtorek będą odprawiane według porządku niedzielnego. Bardzo gorąco wszystkich Parafian zapraszamy.
 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znana jest też pod nazwą Matki Bożej Zielnej. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła wiązanki zbóż, ziół i kwiatów, które są uroczyście poświęcane na zakończenie Mszy św. Zachęcamy do podtrzymania tego pięknego zwyczaju. Podziękujmy w ten sposób Matce Bożej Wniebowziętej za pomoc w ciężkiej pracy na roli, za płody ziemi oraz za opiekę na ludźmi.
 • 15 sierpnia to również rocznica Bitwy Warszawskiej, znanej nam pod nazwą Cudu nad Wisłą. We wtorek przypada 97. rocznica tego jakże ważnego dla Polski i dla Europy wydarzenia. Będzie to więc dzień uroczystości patriotycznych i modlitwy za Ojczyznę.
 1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed kościoła.
 2. Oprócz uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł i m,
 • w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, (Edyty Stein), dziew i m, Patronki Europy,
 • w czwartek – św. Jacka, kapł,
 • św. Wawrzyńca, dK i m,
 1. Parafia św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej organizuje pielgrzymkę do Auschwitz i Harmęż dla uczczenia 76 rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego – jutro 14 sierpnia. Szczegóły odnośnie zapisów – w zakrystii.
 2. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.