Ogłoszenia


1. Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest już 1. niedzielą Adwentu i jednocześnie 1. niedzielą miesiąca;
 • po Mszy św. o godz. 11.15 będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z SP 68, SP 97 i szkół spoza terenu parafii,
 • o godz. 17.30 – zebranie zelatorów róż różańcowych,
 • o godz. 18.00 – zmiana tajemnic różańca świętego,
 • ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy.
 1. Przez cały Adwent odprawiane są Msze św. roratnie;
 • od poniedziałku do piątku – o godz. 18.30,
 • w sobotę – o godz. 7.30.
 1. W każdym tygodniu Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 5.40 wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na jutrznię – poranną modlitwę Liturgii Godzin.
 2. W sobotę 8 grudnia przypada ważna dla nas uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 • Z okazji tego święta, oprócz codziennych Mszy świętych o godz. 6.30, 7.30 i 18.30 będzie odprawiona Msza św. o godz. 11.00.
 • Szczególnie zapraszamy Parafian na Mszę św. o godz. 11.00 i na Godzinę Łaski, która rozpocznie się o godz. 12.00. Uczestniczenie w tym wydarzeniu będzie naszą odpowiedzią na zaproszenie Matki Bożej. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 1. Również w najbliższą sobotę do naszej parafii przybędzie św. Mikołaj. Na niecodzienne spotkanie zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 wspólną modlitwą w kościele. Druga część spotkania będzie w salkach domu parafialnego. Zgłaszanie dzieci na to spotkanie przedłużamy do wtorku.
 2. Zachęcamy do odwiedzenia po Mszy św. parafialnego kiosku na placu kościelnym.
 • Od dzisiaj można tam nabyć opłatki wigilijne. Są one pobłogosławione podczas Mszy św. i w domach będą przypominały o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków będą przeznaczone na działalność charytatywną, w szczególności na naszą kuchnię dla ludzi najuboższych.
 • W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii rozpoczyna się również kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ramach tej ogólnopolskiej akcji Caritas są rozprowadzane świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu tych świec, po pokryciu kosztów realizacji zadania, są przeznaczone na działalność charytatywną w zakresie wspierania dzieci z rodzin dotkniętych problemem ubóstwa.
 1. Od przyszłej niedzieli, czyli od 2. Niedzieli Adwentu, po każdej Mszy św. nasi ministranci i lektorzy tradycyjnie już będą rozprowadzać sianka na stół wigilijny wraz ze specjalną Bożonarodzeniową kartką, na której znajduje się opis przebiegu wieczerzy wigilijnej w rodzinnym gronie, fragment Pisma Św., i świąteczna modlitwa. Niech ten dar ich serca, spotka się z naszą życzliwością. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na działalność wspólnoty ministranckiej w naszej parafii.
 2. Prosimy dalej o modlitwę w intencji naszego ministranta Maksymiliana Rozmarynowskiego zmagającego się z glejakiem mózgu. Jednocześnie informujemy, że powstał PARAFIALNY FUNDUSZ na rzecz Maksa. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć naszego ministranta proszony jest o kontakt z Ks. Łukaszem.
 3. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania czasu Adwentu.