Ogłoszenia


Niedziela Wielkanocna
21 kwietnia 2019 roku

 1. Dzisiaj świętujemy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Zakończyliśmy Wielki Post. Dziękujemy Parafianom za budujące świadectwo wiary wyrażone udziałem w nabożeństwach i rekolekcjach wielkopostnych.
 • Dzisiejsza niedziela jest trzecim dniem Świętego Triduum Paschalnego, które rozpoczęliśmy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej. Bóg zapłać za modlitewny udział tak wielu Parafian w Liturgii Triduum Paschalnego.
 • Świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy Liturgią Wigilii Paschalnej, która jest najważniejszym wydarzeniem liturgicznym w ciągu roku. Msze św. w dzień odprawiane są według stałego porządku niedzielnego.
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest dla naszej wiary tak ważna, że to, czym ona jest, przeżywamy i zgłębiamy aż osiem dni. Te dni, do przyszłej niedzieli włącznie, nazywamy Oktawą Wielkanocy.
 • Bardzo uroczyście przeżywamy drugi dzień Oktawy czyli Poniedziałek Wielkanocny. Dlatego też serdecznie zachęcamy do udziału w jutrzejszej Mszy świętej. Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny są w całości przeznaczone na utrzymanie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
 • Oktawę Wielkanocy zakończy przyszła niedziela, która jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Aktualnie odprawiamy Nowennę przed tym świętem – codziennie o godz. 18.00. Serdecznie na te nabożeństwa zapraszamy.
 1. Przyszła niedziela będzie też ostatnią niedzielą miesiąca;
 • O godz. 16.00 będzie Msza święta dla sybiraków,
 1. W czwartek 25 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Apostolatu Zbawczego Cierpienia.
 2. W okresie wielkanocnym;
 • w naszej parafii będzie I Komunia święta – 12 maja dla grupy I i 19 maja dla grupy II,
 • 26 maja będzie rocznica I Komunii świętej,
 • a w poniedziałek 13 maja będzie udzielony sakrament bierzmowania.
 1. W okresie Wielkiego Postu nasza parafia uczestniczyła w akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna – Dar Juniora dla Seniora. Skarbonki tej akcji możemy przynieść do kościoła jeszcze w niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 2. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po pożarze Katedry NOTRE-DAME w Paryżu (do odczytania).
 3. Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawy Świąt Wielkanocnych. Niech wszystkim Chrystus Zmartwychwstały błogosławi.