Ogłoszenia


21 października 2018 – 29 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj świętujemy 29 Niedzielę Zwykłą.
 • Jest to jednocześnie Światowy Dzień Misyjny, który przeżywamy pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. W tym dniu modlitwami i ofiarami materialnymi wspieramy młode Kościoły na terytoriach misyjnych. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 • Po Mszy św. o godz. 11.15 – katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i dla rodziców z SP 43.
 1. W poniedziałek w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.
 2. Przez trzy dni, od najbliższego piątku do niedzieli, w naszym kościele będą relikwie bł. Karoliny Kózkówny, która jest patronką młodzieży i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 • W piątek o godz. 19.30 będzie specjalne nabożeństwo ku czci Błogosławionej, przy jej relikwiach. Będzie to modlitwa za młodzież naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, zwłaszcza młodzież, a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami.
 • W sobotę o godz. 19.30 w domu parafialnym będzie katecheza o bł. Karolinie wraz z fragmentami filmu „Zerwany Kłos”.
 • Niedziela będzie dniem modlitwy o opiekę bł. Karoliny nad młodzieżą naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie też Msza św. dla sybiraków.
 2. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie o godz. 18.00. Dzieci mają różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 3. Zapraszamy dzieci na bal z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych – „I z wiercipięty może być święty”, który odbędzie się 31 października w godzinach od 17.00 do 19.30 w sali na plebanii. Zamiast karty wstępu obowiązuje przebranie za świętego lub anioła. Zapisy w zakrystii lub u katechetów do 29 października.
 4. Zbliża się listopad.
 • Już dzisiaj zachęcamy Parafian do uczestniczenia w nabożeństwach za zmarłych. Są one nazywane nabożeństwami wypominkowymi albo wypominkami. Podczas tych nabożeństw wyczytujemy imiona zmarłych, których modlitwom Kościoła polecają Parafianie.
 • W tym roku zostały przygotowane nasze parafialne kartki wypominkowe. Są one dostępne przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Kartkę należy rozciąć na dwie części. Pierwsza z tych części ma charakter informacyjny i zawiera grafik nabożeństw. Pozostawiamy ją w domu. Druga część służy do wypisania imion zmarłych, których chcemy polecić modlitwom Kościoła. Przynosimy ją do kościoła i wkładamy do specjalnego pojemnika w zakrystii.
 • Ofiary składane przy okazji wypominek będą przeznaczone na cele duszpasterskie.
 1. Na prośbę Szkoły Podstawowej nr 43 przekazujemy informację, że w najbliższy piątek na placu szkolnym przy ul. Grochowej odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Uczniowie tej szkoły biorą udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.